דוקטור, אתה מרעיד לי את הפופיק

 

האחרון בסדרת הבורגנים מקהיר הוא אחאב טאופיק. החל מהשנה שעברה אתם מתבקשים לקרוא לו ד"ר טאופיק, שכן הבחור סיים בהצלחה דוקטורט על השירה הערבית במחצית השניה של המאה ה-20. גם על אחאב אין הרבה מה לומר ברמה הביוגרפית, נורא משעמם להעריץ זמרים ערביים, אין להם אקשן כזה כמו אצל אמינם.

 

אחאב למד לנגן עוד בגיל 9 והוציא עד כה 9 אלבומים ויש לו גם אתר אינטרנט מתקדם למדי. בגיל 16 נפטר אחיו הקטן ממחלה ואחאב מציין שזה רוקן את עולמו מתוכן. השירים שלו דווקא מאד לא עצובים, אפילו השקטים שבהם, אז קשה להגיד שהעצב היווה לו מקור יצירה.

 

אז בלי הרבה דיבורים נעבור למוסיקה הכיפית, באמת מוסיקה של שישי בערב. הלהיט בהא הידיעה של אחאב הוא סחראני (לינק חלופי במאזיקה). להיט שיחדור גם את האוזן הפחות אוהדת למוסיקה הערבית. באורנג' יש אפילו רינגטון של סחראני (וזה הצלצול המזוהה אצלי לחבר הכי טוב שלי, דודי).

 

עוד להיט קצבי שכדאי להקשיב ולפזז-בטן לצליליו הוא בחיבו (לינק חלופי במאזיקה). ולמי שממש רוצה לסיים את הערב עם שיר שקט כייפי, שיקשיב ל"בימים היפים", יש פה גם לחן נורא מיוחד בעיני, בשילוב אלמנטים מרתקים ממוסיקה קלאסית. 

 

זהו, בלי הרבה זיבולי שכל, המוסיקה מדברת בעד עצמה הפעם. וזה באמת פוסט סוף עונה קלאסי, כי מדורנו לוקח חופשה ארוכה עד שאשוב מחו"ל. באוקטובר אתם יכולים לצפות להכרות עם מלחין מצרי מדהים בשם מוחמד סולטאן, לכוכבת הלבנונית העולה נלי מקדסי וייתכן שאף לכותב אורח שמחובר מאד למוסיקה ערבית כבדה יותר ויזרוק אותנו לכמה כיוונים פחות קונבנציונאליים.

 

בינתיים שבת שלום, חגים שמחים ואילליקה.

 

כל ההורדות של אחאב טאופיק במאזיקה

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

%d בלוגרים אהבו את זה: