אחלה לילה לאחלה סופ"ש

 

לעת עתה זוהי הפינה האחרונה של "געגועים לסרט הערבי של יום שישי", נדמה לי שצלחתם את ההיכרות השטחית עם הדמויות הפופולאריות של היום במוסיקה הערבית בכלל והמצרית בפרט והגיע הזמן לנדוד גם למחוזות אחרים. את הפרידה בחרתי לעשות ללא מילים, באמצעות אחד המלחינים החשובים ביותר בעולם הערבי היום, מוחמד סולטאן.

סולטאן מספר כי המנטור שלו הוא מוחמד עבד אל ווהאב האגדי, אשר גם גילה אותו כילד וסידר לו את ההשמעה הראשונה שלו ברדיו. סולטאן היה בתחילה שחקן בסרטים ערביים, אחר כך זמר ולבסוף מלחין מוכשר. הוא גילה זמרות ורקדניות מוכשרות ואף נשא לאישה את אחת המפורסמות שבהן, פאיזה אחמד, ממנה הספיק להתאלמן בינתיים.

הוא כתב למעלה מאלף שירים ושמו יצא למרחוק כמלחין פסקולים לסרטים ערביים איכותיים וכותב מוסיקה לרקדניות בטן בעלות שם עולמי. התקליט המוכר ביותר שלו הוא "אחלה לילה", מוסיקה שכתב עבור הרקדנית המפורסמת לילה חדד.

ברשת כמעט ואין חומר על סולטאן ובטח לא קבצים להשמעה שכן מדובר ביצירות מוסיקליות מורכבות וענקיות המשלבות אלמנטים של מוסיקה מצרית ומוסיקה קלאסית בצורה ייחודית. אבל "אחלה לילה" נמכר בחנויות התקליטים בארץ, כך שאם תתאהבו יש על מה לדבר.

לפיכך העליתי לאתר הרעוע שלי בטריפוד שני חלקים בני 3 דקות כל אחד משתיים מיצירותיו הקלאסיות והנפלאות ביותר בתקליט הזה: "אחלה לילה" עצמו ו"הקצב של קהיר". תקשיבו להן עד הסוף, זה לא ארוך, תראו איך האיש הזה מתפתח ואיך הוא טווה סגנונות מוסיקה. מי שמכיר אותי יודע שאני אדם מאד וורבאלי ולא כל יום אני מתלהבת ממוסיקה ללא מילים, אז תנו לו צ'אנס.

ועוד דבר אחד חשוב: אנא הורידו את קטעי השירים למחשב שלכם על ידי הקלקה ימנית בעכבר על ה-download ו-save target as. זה יביא לכם את השיר תוך שניות. אם תנסו לשמוע אותו מתוך האתר זה גם עשוי להיות ארוך וגם עשוי לתקוע את האתר לאיזה שעה עבור מאזינים אחרים. מצטערת, ככה זה עם אתרי חינם.

 

שבת שלום ואילליקה!

 

משתתפים קודמים בסדרת "געגועים לסרט הערבי של יום שישי":

נסיך הנילוס – עמר דיאב

היורש של אל עטרש והפייבוריט האישי שלי – חכים

הד"ר המזמר – אחאב טאופיק

הבורגני מקהיר – הישאם עבאס

ג'ניפר לופז של ארזי הלבנון – נלי מקדסי

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

  • ארמני  ביום 24 בנובמבר 2003 בשעה 19:25

    איזה מדהימה את
    מת על היופי שלך
    מת על הראש שלך

%d בלוגרים אהבו את זה: