הוא דווקא ראפר רומנטי

גיליתי את Mc solaar לראשונה ב-MTV לפני כחמש שנים. יש לו סגנון כל כך ייחודי שאני מזהה אותו למרחקים מאז, אבל אף אחד לא משמיע אותו בארץ. בפרק האחרון של "סקס והעיר" (וסליחה שאני מסרבת להיפרד מהדבר הזה) השמיעו את אחד הלהיטים שלו בזמן שמירנדה וקארי רצו ברחובות, כל אחת ביבשת אחרת, ופתאום אמריקה מגלה ומחבקת את הראפר הצרפתי הרגיש והמתוחכם. השיר שהושמע בפרק היה la belle et le bad boy מהאלבום cinquieme as, וניתן להורידו בחינם באמאזון תמורת הרשמה קצרה (שימו לב שאמאזון עיוותו את שמו לשם של עלמה צרפתיה, מיס סולר….).

אז מי הוא mc solaar? שמו האמיתי הוא קלוד מבראלי, הוא בן 34, יליד סנגל שעלה לצרפת כילד והתגורר בפרברי פאריז. הוא מעריץ של סרג' גינצבורג ולהיט הראפ הראשון שלו שהתפרסם בצרפת ב-1994 היה "קרולין". סגנון הראפ המיוחד שלו הוא סימן ההיכר שלו, גם לאחר שהועתק ע"י אמנים אחרים. המילים שלו מתוחכמות יותר, פציפיסטיות לעיתים והראפ שלו מתלבש על מקצבים רכים של סבנטיז וצ'יל אאוט. את מי שהוא הכי מזכיר במוסיקה האמריקאית זה את מאסיב אטאק.

אז למה לדבר כשאפשר להקשיב?

דוגמיות סאונד ארוכות יחסית של הלהיטים הגדולים. האזינו במיוחד לקרולין, גנגסטרים מודרניים, paradisiaque, העונה החמישית וכמו בסרט.

אינשאללה, ראפ אתני מקסים, גרסה מלאה, עולה לאט אך שווה להמתין

החיים יפים, הלהיט מהאלבום האחרון "מאך 6", גרסה מלאה, עולה מהר

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

%d בלוגרים אהבו את זה: