נילי (בבט) עברה לתל אביב (ועוד קצת אוכל טוב)


12 שנה, מאז שעזבתי את ירושלים, אני מחכה שזה יקרה, שנילי מירון (החגיגה של בבט) תרד לתל אביב. נילי לא טיפוס שיווקי, לא מזיז לה מה טרנדי, לא עולה על דעתה להיות רשת.. אלמלא הבן זוג החדש שלה עימו התפשרה על תל אביב פינת גבעתיים כדי לא להיות לגמרי בתוך העיר, לא היינו זוכים לעונג הזה. היא שם כבר חודש, במקום הסודי, החדש, בנחלת יצחק. חודש הצלחנו לשמור על הסוד, פעמיים רק הספקנו להיות שם לבד, מקשקשות איתה על הדלפק בנחת על ימי ירושלים העליזים. שלשום הופיעה כתבה בעכבר העיר ואתמול בערב היה כבר תור עד לסוף המדרגות. הח'ברה מהמדרגה האמצעית אמרו שהם באו במיוחד מירושלים. אמנם נילי ממשיכה להכין לסניף הירושלמי את כל החומרים הסודיים והעובדות שם לובשות את מטפחת הראש המסורתית שלה, אבל אין תחליף לאווירה שהיא עצמה משרה. יש בני אדם שהם פשוט בועת אווירה מהלכת על שתיים ואם תוציא אותם מהתמונה ישר ייצא ממנה הקסם, כזאת היא נילי.

מי יודע כמה חודשי חסד יש לנו הפעם, עד שגם הסניף הזה יתמסד, שיהיו בו עובדים נוספים, שיהיה פתוח כל הזמן, שהשוקו יסתובב בו במכונות מן המוכן… בינתיים אפשר ליהנות מההמתנה הארוכה שהופל האלוהי והשוקו הטרי מהסיר בסופה, ממש כמו בימים ההם בירושלים, כשזה מה שהחזיק אותנו בימים הקרים של התואר הראשון; כשפראיירית אחת הייתה צריכה לחכות בתור שעה וחצי ולהביא ופלים חמים לכל החדר במעונות, שיהיה לנו קצת אנרגיה להכין שיעורים. אם אלוהים שם את נילי בעולם זה מבחינתי איתות שהוא לא רוצה אותנו על דיאטות.

ואם כבר בענייני אוכל עסקינן, עוד כמה המלצות שוות:

* אידלסון 10 פתחו עוד סניף אבל רק של הקונדיטוריה בשד' חן פינת פרישמן מול ככר רבין. קרוב מדי אלי הבייתה.

* בענייני בריאות בשילוב אוכל מעולה, אני מאד ממליצה על הבראנץ' של שישי ב"בודהא בורגרס" ביהודה הלוי. ב-48 שקלים אוכלים בופה מטורף של תבשילים ומרקים טבעוניים וגם מתוקים כמו פנקייק מקמח מלא וראפים עם קרם טופו מתקתק ומאפינס…. הם קצת שורפים את זה לפעמים אבל שווה.

* עוד מקום שכדאי להכיר זה bariba (בריא בה) בצפון נמל תל אביב ששייך לבית דרך חיים של הכללית ומציע שילובי מסז'ים ואוכל. האוכל מדהים והמקום כשר ( פתוח בשישי רק עד אחת ורבע), ארוחות בוקר מופלאות ועסקיות הצהריים עוד יותר. מנות יצירתיות כמו ניוקי ענקי מתפו"א שמוכן במקום עם קרם פיסטוקים וריקוטה או פילה בורי וארטישוק ירושלמי, מרק סלק מחיתי מדהים… חבל"ז.

זהו בינתיים….

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: